KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903243
nr 1390 3243
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Skogsbäck
. Signerad, daterad -73. Olja på duk, 65x43, yttermått inklusive ram: 68x48 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:56:22
8/4 15:12:05
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson